بررسی عناصر روایی در مجموعه شعر هوای بی سرنگ آرش سیفی

 

این که با همه ی مشکلات پیدا و پنهان حوزه ی چاپ کتاب دست و پنجه نرم کنی و بالاخره کتاب شعرت با کلی حذف و سانسور بیرون بیاید و به نمایشگاه هم برسد، طبیعتاً اتفاق خوبی است و خوشحالی خودش را در پی داشته، اما اتفاق بهتری نیز می توانست رخ بدهد: می شد دوستان و مدعیان شعر و ادبیات، فقط اندکی دامنه ی دیدشان را بزرگ تر می کردند و بیرون از حلقه و دایره ی خودشان را هم می دیدند! این که کسی از این عزیزان نقد یا نظری بر کتاب می نوشت، یا اصلاً نظرش را به من منتقل می کرد، یا حتی از این کمتر، فقط می گفت که کتاب را خوانده است یا نه توقع زیادی نیست؛ هست؟! اما افسوس که خیلی وقت است شعر را قربانی مطامع و هوس های خودشان کرده اند. حقیقتاً برای ادبیات این مملکت که دارد وقتش را در جبهه های یارکشی و باندبازی و دروغ و ریا تلف می کند باید متأسف بود.

با این همه، دیروز وقتی داشتم میان خبرها و حاشیه های همیشگی بالا می آوردم، خبر انتشار فصلنامه ی شماره چهار شعر چوک به جنازه ی بی جانم زندگی بخشید. در میان مطالب بسیار مفید و ارزشمند این فصلنامه ی الکترونیکی، مطلبی دیدم راجع به کتاب شعرم «هوای بی سرنگ». عنوان مطلب این است: «بررسی عناصر روایی در مجموعه شعر هوای بی سرنگ آرش سیفی» و نویسنده آن «غزال مرادی». چقدر خوب است که هنوز دلسوزانی هستند که بدون چشمداشت شهرت و پول، فارغ از هیاهوها و حاشیه ها می نویسند و می نویسند و می نویسند...

این فصلنامه را می توانید از لینک زیر و یا از طریق صفحه ی اصلی کانون فرهنگی چوک دانلود کنید. یادتان باشد نگاهی هم به صفحه ی 49 «بررسی عناصر روایی در مجموعه شعر هوای بی سرنگ آرش سیفی» بیاندازید.

دانلود فصلنامه شعر چوک - شماره چهارم - با مطلبی راجع به کتاب هوای بی سرنگ

 

/ 0 نظر / 88 بازدید